Publikace a studie o negativním vlivu psychiatrie v různých oblastech

Příčiny a důsledky

Pozadí tragické havárie letu German Wings 9525

V březnu roku 2015 zapříčinil Andreas Lubitz, druhý pilot letu 9525 společnosti German Wings, leteckou havárii. Šlo o úmyslný čin, při němž navedl letadlo do horského masivu poté, co mu byla předána za let odpovědnost. Zavřel se v kokpitu letadla a ani ostatnímu personálu se mu v tom nepodařilo zabránit. Zmařil tak 150 lidských životů.

Fakta o elektrokonvulzivní terapii

Kenneth Castleman, specialista v oblasti biomedicíny, sestavil unikátní studii, vyvracející letité mýty o elektrošocích. Postavil proti sobě možná pozitiva i negativa, platná ve všech zemích, kde jsou ještě používány.

Vliv konzumace psychofarmak na sebevraždy

Švédský novinář Janne Olov Larsson vypracoval studii o vlivu konzumace psychofarmak na sebevraždy. Analýze podrobil několik let shromažďované statistické údaje a dospěl k, pro mnohé, překvapivým závěrům.


Občanská komise za lidská práva - O nás

Občanská komise za lidská práva (Citizens Commission on Human Rights) byla založena v roce 1969 a v současnosti má pobočky ve více než 30 zemích po celém světě. Česká pobočka vznikla v roce 1996.

Občanská komise za lidská práva - O nás

 

Občanská komise za lidská práva - O nás

V tomto místě bude krátký text o tom jak chráníme osobní údaje a odkaz na stránku o ochraně osobních údajů  nikoli titulek s názvem Občanská komise...